In Monday's Junior Fair poultry show at the Wayne County Fair, Emily Reed received the champion poultry award, with reserve going to Morgan Johnson.

Champion chicken meat pen, Louis Czibor; reserve, Grace Greer.

Champion waterfowl, Simon Kitchen; reserve, Mason Johnson.

Champion duck meat pen, Rebecca Gasser; reserve, Bethanie Schaefer.

Champion goose meat pen, Lily Bickett; reserve, Shyler Swinehart.

Champion turkey meat pen, Mitchell Hatten; reserve, McKensie McCoy.

CHICKENS

Commercial Pair — Emily Reed, Kelton Bair, Andrew Pittman, Luke Greer, Taylor Howman, Bridget Kitchen, Grace Greer, Linnsey Winchell.

Commercial Pullets — First, Kayleen Hutchison; first, Kaiden Martin;second, Harper Flores;second, Linnsey Winchell; third, Adeline Aubrey; third, Kyle Hutchison; fourth, Emily Reed; fourth, Samuel Bohner; fifth, Taylor Howman; fifth, Halea Taylor; sixth, Taylor Fath; sixth, Andrew Pittman; seventh, Bridget Kitchen; eighth, Thaddeus Martin.

Commercial Hens — Addyson Meshew, Evelyn Linden, Harper Flores, Olivia Lang, Bridget Kitchen, Adelaide Kinney, Halea Taylor, Linnsey Winchell, Emily Reed.

Bantam Fancy Pair — Morgan Johnson, Emily Reed, Mason Johnson, Kylie Harbert, Cayla Hoover, Abby Steen, Sydney McConahay, Savannah McConahay, Harper Flores, Sasha McConahay.

Bantam Fancy Pair — Emily Reed, Harper Flores, Kylie Harbert, Desiree Smith.

Large Fancy Pair — Emily Reed, Cayla Hoover, Briar Lehman, Andrew Pittman, Mason Johnson, Morgan Johnson, Cortnee Stutzman, Luke Greer, Taylor Howman, Ruby Burnside.

Large Fancy Pair — Emily Reed, Luke Greer, Kennedy Finley, Taylor Howman.

Bantam Fancy Pullets — Asa Troutman, Emily Reed, Harper Flores, Kylie Harbert, Jayley Steen, Shelby Lehman, Taylor Howman, Linnsey Winchell, Sasha McConahay, Bridget Kitchen.

Large Fancy Pullets — Emily Reed, Briar Lehman, Kaiden Martin, Calla Martin, Andrew Pittman, Cortnee Stutzman, Cayla Hoover, Taylor Howman, Ruby Burnside, Thaddeus Martin.

Bantam Fancy Hens — Emily Reed, Desiree Smith, Olivia Lang, Taylor Howman.

Large Fancy Hens — Emily Reed, Bridget Kitchen, Kylie Harbert, Neil Miller, Kennedy Finley, Olivia Lang.

Chicken Meat Pen of 2 — First, Cameron Church, Louis Czibor, Mitchell Hatten, Garrison Murray, Madelyn Shamp, Aaron Zavesky.

Second, Joseph Green, Grace Greer, Caden Haynes, Morgan Johnson, Maddie Baltic, Maddie Waggy.

Third, Grant Marty, Kelton Bair, Cooper Baltic, Alexander Pittman, Samuel Bohner, Linnsey Winchell.

Fourth, Ryan Marty, Luke Greer, Eli Baltic, Megan Baltic, Eric Lehman, Kaiden Pack.

Fifth, Josie Emler, Caitlin Griffith, Ellie Hanshaw, Summer Hules, Andrew Pittman, Leah Winchell.

Sixth, Brooke Fatzinger, Adam Baltic, Eliza Kinney, Averi Moore, Robert Neuhauser, Mieyana Waggy.

Seventh, Cade Everhart, Briar Lehman, Shelby Lehman, Anna Pittman, Emily Reed, Mason Shamp.

Eighth, Mason Johnson, Adelaide Kinney, Clay Mannasmith, Kelsie Mannasmith, Julianna Plessinger, Lillianna Plessinger.

Ninth, Harley Gasser, Kaden Katanic, Tessa Mandley, Brahm Stelmasczuk, Ethan Young.

Tenth, Elle Everhart, Caleb Haynes, Ben Melkey, Tanner Messner.

WATERFOWs

Commercial Pair — Simon Kitchen, Jonathan Carruth, Adelaide Kinney, Hayden Cline.

Fancy Pair — Connor Schaffer, Kylie Harbert, Andrew Pittman, Desiree Smith, Jozielynn Brenner, Bridget Kitchen, Rebecca Gasser.

Call Ducks, Pair — Mason Johnson, Morgan Johnson, Desiree Smith, Haley Dull, Dianne Mills.

Fancy Goose — Jozielynn Brenner, Desiree Smith, Anna Pittman, Taylor Howman.

Meat Duck — First, Jacob Gasser, Rebecca Gasser, Bethanie Schaefer.

Second, Emmaleene Gasser, Charlie Bickett, Grady Bickett.

Third, David Hiner, Frank Becker, Avery Garver.

Fourth, Grace Bowen, Cole Petersen, Logan Swartzentruber.

Fifth, Luke Larrison, Kayleigh Molnar, Abbie Shoop.

Sixth, Haley Dull, Jason Swartzentruber, Megan Tenney.

Seventh, Meredith Brown, Sydney Emler, Evelyn Linden.

Eighth, Cade Everhart, Morgan Johnson, Braydan Springer.

Ninth, Ava O'Loughlin, Evan Shoop, Gabriel Shoop.

Tenth, Tate Hixson, Jonathan Carruth, Kace Hixson.

Meat Goose — Lily Bickett, Shyler Swinehart, Shannah Swinehart, Grady Bickett, Hayden Cline.

TURKEYS

Meat Turkey — First, Mitchell Hatten, Lily Lehman, Morgan McCoy, Conner Mori,

Second, Joshua Davis, McKensie McCoy, Andrew Pittman, Joey Reynolds.

Third, Dianne Mills, Anna Pittman, Julianna Plessinger, Caden Schmeltzer.

Fourth, Joseph Green, Jack Rohr, Blake Simmons, Shane Simmons.

Fifth, Jacob Bucher, Andrew Rehm, Ellyssa Simmons, Jacob Weinman.

Sixth, Evelyn Linden, Clay Mannasmith, Isaac Mori, Alexander Pittman.

Seventh, Tate Hixson, Haley Dull, Frank Becker, Mitchell Reynolds.

Eighth, Ryan Marty, Beau Hochstetler, Thomas Becker,

Ninth, Grant Marty, Mason Johnson, William Shepherd.

Tenth, Reilly Green, Wyatt Rohr, Avery Garver.

SHOWMANSHIP

Olivia Lang won the showman of the day.

16 Years & older — First, Luke Greer, first, Olivia Lang, second, Kylie Harbert, second, Thomas Becker, third, Briar Lehman, third, Linnsey Winchell, fourth, Rebecca Gasser, fourth, Alexander Pittman, fifth, Shyler Swinehart, fifth, Lily Bickett, sixth, Caitlin Griffith, sixth, Frank Becker, seventh, Robert Neuhauser, seventh, Bethanie Schaefer, eighth, Summer Hules, eighth, Kyl Hutchison.

13-15 Years — First, Cayla Hoover, first, Bridget Kitchen, first, Andrew Pittman, first, Desiree Smith, second, Morgan McCoy, second, Maddie Waggy, second, Jacob Weinman, second, Leah Winchell, third, Beau Hochstetler, third, Morgan Johnson, third, Logan Swartzentruber, third, Shannah Swinehart, fourth, Brooke Fatzinger, fourth, Joseph Green, fourth, Kaden Katanic, fourth, Shelby Lehman.

Fifth, Andrew Mazer Jr., fifth, Taylor Fath, fifth, Reilly Green, fifth, Mieyana Waggy, sixth, Jacob Bucher, sixth, Dianne Mills, sixth, Garrison Murray, sixth, Cortnee Stutzman, seventh, William Shepherd, seventh, Evan Shoop, seventh, Gabriel Shoop, eighth, Louis Czibor, ninth, Jacob Gasser.

11-12 Years — First, Grace Greer, first, Mason Johnson, first, Eli Baltic, first, Abbie Shoop, second, Joshua Davis, second, Wyatt Shepherd, second, Samuel Bohner, third, Hayden Cline, third, Elle Everhart, third, Mitchell Hatten, third, Lillianna Plessinger, fourth, Haley Dull, fourth, Ava O'Loughlin, fourth, Jayley Steen, fourth, Avery Garver.

Fifth, Grace Bowen, fifth, Joshua Koczur, fifth, Thaddeus Martin, fifth, Neil Miller, sixth, Kayleen Hutchison, sixth, Adelaide Kinney, sixth, Eric Lehman, sixth, Lily Lehman, sixth, Joey Reynolds, seventh, Jozielynn Brenner, seventh, Harper Flores, seventh, Kaiden Martin.

8-10 Years — First, Adeline Aubrey, first, Simon Kitchen, first, McKensie McCoy, first, Julianna Plessinger, first, Halea Taylor, second, Jonathan Carruth, second, Emmaleene Gasser, second, Sydney McConahay, second, Braydan Springer, second, Jason Swartzentruber, third, Caden Haynes, third, Luke Larrison, third, Evelyn Linden, third, Jack Rohr, third, Caden Schmeltzer, fourth, Landen Clark, fourth, Calla Martin, fourth, Isaac Mori, fourth, Connor Schaffer, fourth, Brahm Stelmasczuk.

Fifth, Meredith Brown, fifth, Caleb Haynes, fifth, Wyatt Rohr, fifth, Abby Steen, fifth, Megan Tenney, sixth, Sydney Emler, sixth, Kennedy Finley, sixth, Harley Gasser, sixth, Eliza Kinney, sixth, Kayleigh Molnar, seventh, Cade Everhart, seventh, Mackenzie Hartzler, seventh, Kace Hixson, seventh, Addyson Meshew, seventh, Anna Pittman, eighth, Cayden Clark, eighth, Savannah McConahay, eighth, Mitchell Reynolds, eighth, Ethan Young, ninth, Conner Mori, ninth, Kaiden Pack.